Pochwal się ogrodem

Mieszkańcy gminy Izbica kolejny raz mogą pokazać, że potrafią dbać o swoje najbliższe otoczenie, w tym szczególnie o swoje ogrody.

Najładniejsze ogrody można już zgłaszać w dorocznym konkursie, którego podsumowanie ma się odbyć podczas gminnych dożynek. W konkursie „Mój ogród” jury będzie brać pod uwagę m.in.: wygląd i funkcjonalność zagospodarowanej przestrzeni oraz kreatywność i oryginalność w jej tworzeniu. Organizatorzy czekają na ciekawe, nowatorskie propozycje, łączące tradycje sztuki ogrodniczej z nowoczesnymi rozwiązaniami.

By poddać się ocenie jurorów trzeba sfotografować ogród, a zdjęcie przesłać mailowo na adres: sokis.izbica@op.pl lub za pośrednictwem Messengera na profilu placówki na Facebook’u. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 sierpnia. – Czasu jest dużo, ale nasze wcześniejsze doświadczenia sugerują, że część uczestników konkursu będzie przesyłać dokumentację fotograficzną kilka razy, pokazując na przykład ogrodową roślinność w różnych fazach rozwoju, w tym na etapie kwitnięcia – mówią organizatorzy konkursu.

Do zgłaszania propozycji zachęcają wójt gminy Izbica oraz Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu w Izbicy z siedzibą w Tarnogórze. Podsumowanie ma się odbyć podczas święta plonów, które jest planowane na połowę sierpnia. Dokładny termin i miejsce dożynek jeszcze nie zostały wybrane. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here