Pochwal się swoją wueską

Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku i Strefa Historii przygotowują wirtualną wystawę zdjęć kultowych świdnickich motocykli WSK. Może ją wzbogacić każdy właściciel motocykla tej marki zamieszczając fotkę swojej maszyny na profilach Strefy Historii i MOK na Facebooku.

Wueski produkowane były w Świdniku w latach 1955-1985. Z linii produkcyjnych Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego zjechało ponad 2 miliony tych jednośladów. Przed 10. laty w działającej w ramach świdnickiego MOK Strefie Historii (znajduje się na drugim piętrze galerii Venus) otwarto jedyne w kraju muzeum historii tego motocykla. Z powodu epidemii koronawirusa wciąż nie można „na żywo” obejrzeć zgromadzonych tam motocykli i związanych z nimi eksponatów, ale te kultowe maszyny można podziwiać na wirtualnej wystawie tworzonej ze zdjęć wrzucanych przez internautów na oficjalnych profilach MOK i Strefy Historii na Fecebooku.

– W Świdniku „przyszło na świat” ponad 2 miliony kultowych maszyn. Ciekawe, ile z nich uda nam się znowu zobaczyć? Zdjęcia Waszych maszyn wrzucajcie w komentarzach pod postem, mile widziane są też fotki archiwalne. Stworzymy z nich wielką wystawę najpiękniejszych motocykli świata! – zachęcają organizatorzy akcji na Fecebooku Strefy Historii. – Mile widziane są zarówno aktualne, jak i archiwalne fotografie. Do każdej należy dodać krótki opis z informacją, kiedy motocykl został wyprodukowany. Stworzymy z nich wielką wystawę najpiękniejszych motocykli świata.

Na odzew nie trzeba było długo czekać. Wystawa codziennie wzbogaca się o nowe fotografie. JN