Pociąg w płomieniach

Nietypowa akcja krasnostawskiej straży pożarnej. W Tarzymiechach Trzecich, w gminie Izbica, zapalił się pociąg. Na szczęście towarowy, nie pasażerski.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 10 czerwca, ok. 17.30. – Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie pożarem objęta była jedna z dwóch lokomotyw – opowiada mł. kpt. Łukasz Chomczyński. – Ogień obejmował zbiornik z wyciekającym paliwem oraz instalację elektryczną w obrębie silnika.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu głównego wyłącznika prądu w lokomotywie, ugaszeniu pożaru przy pomocy piany ciężkiej podanej w natarciu z dwóch prądów gaśniczych – dodaje. Kolejni przybyli na miejsce strażacy schładzali wodą zbiornik paliwa i komorę silnika oraz stojącą obok drugą lokomotywę. W działaniach gaśniczych, które trwały 3 godziny, udział brały dwa zastępy PSP (7 strażaków) oraz cztery zastępy OSP – Izbica, Tarnogóra, Wólka Orłowska i Tarzymiechy (22 strażaków).

Akcję wspierali policjanci i pracownicy Straży Ochrony Kolei. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Motorniczy zdołał opuścić lokomotywę zanim pożar się rozprzestrzenił. Pobocznym skutkiem zdarzenia było odwołanie dwóch pociągów pasażerskich – TLK Zamoyski z Warszawy do Zamościa oraz Regio Magnat z Lublina do Zamościa. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here