Początek trudnych wyborów

Tegoroczni maturzyści mogli przejrzeć oferty 23 uczelni wyższych, pobrać informatory, posłuchać ciekawych wykładów dotyczących czekających ich egzaminów czy porozmawiać z pracownikami OKE.
nbadchodzi-czas-trudnych-wyborow-str-14-2Wszystkie te wydarzenia odbyły się w ramach Lubelskiego Salonu Maturzystów. Już po raz 10. imprezę organizował miesięcznik „Perspektywy”. Odbywa się ona w 16 miastach Polski. W Lublinie jej gospodarzem był Uniwersytet Przyrodniczy. – Maturzyści dopisali. Okazuje się, że są zainteresowani swoją przyszłością i zależy im na tym, aby dobrze wybrać przyszłe studia. Początek roku szkolnego to dobry moment, żeby pomyśleć o przyszłości, a formuła Salonu Maturzystów od lat sprawdza się i na pewno jest im potrzebny – mówi Andrzej Fornal, koordynator polskiego salonu maturzystów „Perspektywy” 2016. Uczniowie wychodzili z auli UP zadowoleni. – Co roku taka wycieczka do Lublina organizowana jest dla klas maturalnych.

Dziś dowiedziałam się bardzo szczegółowo, jak będzie wyglądała moja matura. Na razie szukam pomysłu na siebie, ale bardziej interesuje mnie humanistyka – przyznała Żaneta Jutelska, uczennica Zespołu Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie. Zainteresowanych studiowaniem nie brakowało przy stoiskach poszczególnych uczelni.
– Było tylu chętnych, że informatory skończyły mi się wcześniej i musiałam prosić o dowiezienie. Najwięcej pytań dotyczyło studiowania na kierunkach bezpieczeństwo wewnętrzne i pielęgniarstwo – mówi Patrycja Zwolak z WSEI w Lublinie.
(EM.K.)