Poczekajka czeka na pasażerów

Dzięki unijnemu dofinansowaniu w rejonie skrzyżowania al. Kraśnickiej i ul. Bohaterów Monte Cassino przebudowano przystanki komunikacji miejskiej wchodzące w skład tzw. zespołu przystankowego „Poczekajka”. Teraz miejsce to ma służyć pasażerom do wygodnych przesiadek z komunikacji podmiejskiej kursującej po al. Kraśnickiej do miejskich autobusów.


– W ramach przebudowy przystanków przesiadkowych wybudowano dwie zatoki autobusowe na al. Kraśnickiej oraz jedną zatokę na ul. Bohaterów Monte Cassino. Zatoki zyskały nową betonową nawierzchnię, systemowe krawężniki, perony z płyt betonowych, chodniki z kostki, system prowadzenia osób niepełnosprawnych na peronach i przejściach dla pieszych. Wykonano również infrastrukturę teletechniczną i elektroenergetyczną, monitoring i ustawiono nowe wiaty przystankowe – wylicza Grzegorz Jędrek z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Całość prowadzonych prac kosztowała 1,2 mln zł. – Wykonawca musi tutaj jeszcze zamontować stojaki rowerowe, ławki, punkt naprawy rowerów oraz uruchomić elektroniczny wyświetlacz rozkładu jazdy – dodaje Jędrek. Inwestycja jest realizowana w ramach większego projektu unijnego ułatwiającego przesiadki pomiędzy komunikacją miejską i podmiejskimi autobusami. W jego ramach wcześniej przebudowano m. in. przystanki u zbiegu al. Spółdzielczości Pracy z ul. Związkową, co opisywaliśmy niedawno na łamach „Nowego Tygodnia”.

Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here