Pod wodzą trenera Konojackiego

Zmiany na stanowisku pierwszego trenera ChKS Chełmianka, zgodnie z przewidywaniami, nie ma. W nowym sezonie piłkarskim trzecioligową drużynę seniorów Chełmianki poprowadzi Jan Konojacki. Trener podpisał z klubem roczną umowę. Pomagać mu będzie Radosław Leonowicz. W sztabie szkoleniowym pozostają Artur Chwedorczuk – trener bramkarzy oraz Zbigniew Kiryk – fizjoterapeuta i trener przygotowania kondycyjnego.

Jan Konojacki objął zespół seniorów Chełmianki z początkiem stycznia br. Wcześniej z powodzeniem pracował z juniorami starszymi. Dwa razy z rzędu awansował z nimi do ligi makroregionalnej. W pierwszym sezonie zajął z drużyną wysokie czwarte miejsce, w drugim, już pod wodzą Radosława Leonowicza, zespół zdołał rozegrać tylko jedno spotkanie w Starachowicach z Juventą, zakończone remisem 1:1.

Dla Jana Konojackiego to pierwsza praca z seniorami w karierze trenerskiej. Z klubem związany jest od wielu lat. – Widzieliśmy, jak rozwija się ten młody szkoleniowiec, dlatego postanowiliśmy mu dać szansę pracy z pierwszą drużyną. Trener Konojacki został rzucony na głęboką wodę, bo wszyscy pamiętamy, że większość zawodników po rundzie jesiennej dostała wolną rękę i do pierwszego zespołu zostali dołączeni najzdolniejsi juniorzy starsi. W międzyczasie ubiegał się o niezbędną do prowadzenia drużyn w III lidze licencję trenerską UEFA A. Po przedwcześnie zakończonym sezonie uznaliśmy, że szkoleniowiec nie miał wykazać się, bo rozegraliśmy tylko jeden mecz mistrzowski, dlatego też postanowiliśmy przedłużyć z nim umowę na kolejny sezon. W poniedziałek 15 czerwca osiągnęliśmy porozumienie – wyjaśnia Grzegorz Gardziński, prezes Chełmianki.

Janowi Konojackiemu, podobnie jak przed rundą wiosenną ubiegłego sezonu, pomagać będzie, w roli asystenta, Radosław Leonowicz. – Stawiamy na trenerów z Chełma, młodych szkoleniowców, którzy chcą się rozwijać, dla których piłka nożna jest wielką pasją. Trener Leonowicz pomaga pierwszemu szkoleniowcowi w prowadzeniu zajęć, ale również odpowiada za tzw. rozpoznanie przeciwnika – dodaje G. Gardziński.

Sztab Jana Konojackiego uzupełniają jeszcze Artur Chwedorczuk, trener bramkarzy oraz Zbigniew Kiryk, fizjoterapeuta, trener przygotowania kondycyjnego. Obaj z Chełmianką są związani od kilku lat. – Zarówno Zbigniew Kiryk, jak i Artur Chwedorczuk są mocno zaangażowani w to, co dzieje się w klubie. Obydwaj mieli swój duży udział w wielu sukcesach naszego klubu. Cieszymy się, że są z nami. Warto też tutaj przywołać osobę Radosława Bierzanowskiego, trenera od przygotowania mentalnego, który współpracuje z naszym klubem – podkreśla prezes Gardziński.

Ale to nie koniec, bo w najbliższych dniach sztab szkoleniowy może wzmocnić jeszcze jedna osoba. – Jeśli chcemy, aby nasza młodzież weszła na wyższy poziom, rozwijała się, to musimy postawić na szkolenie na odpowiednim poziomie – podkreśla sternik chełmskiego klubu.

Jan Konojacki z trenerami Leonowiczem i Kirykiem w sobotę poprowadzili pierwszy trening, rozpoczynając okres przygotowawczy do nowego sezonu, który najprawdopodobniej ruszy 1-2 sierpnia. Na zajęciach pojawiło się kilkunastu zawodników. – Czekamy na przyjazd Volodymyra Hladkiego, który powinien pojawić się u nas w ciągu kilku najbliższych dni. Zanim pojawi się na treningu, przejdzie dwutygodniową obowiązkową kwarantannę. Nie było też Pawła Wójcickiego, który do zespołu dołączy w poniedziałek lub wtorek. Wtedy też na zajęciach pojawi się Michał Wołos, a z każdym dniem grupa zawodników powinna być coraz szersza – mówi Jan Konojacki. (r)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here