Podali rywalom kroplówkę

O tym meczu trzeba zapomnieć jak najszybciej! Mowa oczywiście o wyjazdowej potyczce piłkarzy Chełmianki z KS Wiązownica. W sobotę chełmianie przegrali w bardzo ważnej grze z niżej notowanymi rywalami aż 0:3.

Początek meczu z tych za „6 punktów” nie zapowiadał  katastrofy. To podopieczni trenera Artura Bożyka dominowali nad miejscowymi. Chełmianie przeprowadzili nawet kilka akcji na bramkę Pawła Budzyńskiego, ale gola nie udało im się zdobyć. Z czasem inicjatywę zaczęli przejmować gospodarze. Beniaminek dopiął swego bardzo szybko. Prowadzenie objął w 17. minucie po pięknym strzale z dystansu Kornela Kordasa. Drugiego gola miejscowi zdobyli tuż przed przerwą. Po wrzutce Arkadiusza Kasi, piłkę głową do siatki skierował Sebastian Rak.

Po przerwie choć trener Bożyk dość szybko zaczął rotować składem – w niespełna kwadrans na boisku pojawili się kolejno: Jakub Knap, Dawid Gierała i Krystian Wójcik – losów meczu nie udało się już odwrócić.

W 78. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego trzeciego gola głową zdobył Ivan Hurenko.

Chełmianka, która jesienią wygrywała u siebie z KS Wiązownica ponownie pokonując beniaminka, mogła w sobotę na dobre oddalić się od strefy spadkowej. Zamiast bezpiecznego 10. miejsca i 31 punktów, jest tylko 13. lokata i pięć punktów przewagi na sobotnimi rywalami oraz zaledwie punkt nad Podhalem Nowy Targ.

Biorąc pod uwagę, że z II ligi do naszej grupy spadną najprawdopodobnie Garbarnia Kraków i Siarka Tarnobrzeg (zamykają drugoligową tabelę)  to 13. pozycja będzie ostatnią, dającą utrzymanie w III lidze! W najbliższą sobotę Chełmianka zagra u siebie kolejny arcyważny mecz. Tym razem z Unią Tarnów, która ma w dorobku zaledwie punkt więcej. Jesienią chełmianie wygrali na wyjeździe aż 6:0.(bas)

Pozostałe mecze 24. kolejki:

Unia Tarnów – Wisła Sandomierz 0:1 (Etoundi 4) * Lublinianka – Wisłoka Dębica 0:2 (Smoleń 19, Iwanicki 77) * Stal Stalowa Wola – Korona II Kielce 3:1 (Duda 20, Kowalski 56 z karnego, Iwao 73 – Płocica 90) * Orlęta Radzyń Podl. – Avia Świdnik 1:1 (Rycaj 51 – Rak 44) * Podlasie Biała Podl. – Podhale Nowy Targ 2:0 (Kosieradzki 59, 90)* Cracovia II – Wieczysta Kraków 0:3 (Torres 22, Mišák 69, Danielak 79) *Sokół Sieniawa – Czarni Połaniec 1;3 * KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – ŁKS Łagów 3:0 walkower (ŁKS wycofał się z rozgrywek).

18. ŁKS Łagów 24 37 27-33

W następnej kolejce – 22 kwietnia: Chełmianka – Unia Tarnów (17:00).

KS Wiązownica – Chełmianka 3:0 (2:0)

KS Wiązownica: Budzyński – Tonia, Kapuściński, Melinyshyn, Kordas (90 Buńko) – Kasia, Janiczak, Mianowany (75 Hurenko) – Rak (82 Michalik), Chełmecki (75 Gierczak), Surmiak (90 Markiewicz).

Chełmianka: Ciołek – Bednara (46 Knap), Marczuk (73 Perdun), Kułynycz, Zbiciak, Mroczek, Szwed (64 Gierała), Szczodry, Piekarski, Myśliwiecki (56 Wójcik), Czułowski.

Bramki: 1:0 Kordas 17, 2:0 Rak 45, 3:0 Hurenko 78. Żółte kartki: Kordas, Kapuściński, Hurenko i Budzyńśki (KS) oraz Piekarski, Marczuk, Zbiciak (Ch.). Sędziował: Wiśniowski (Tarnów).