Podaruj coś wyjątkowego

Świdnicki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ogłasza zbiórkę przedmiotów, które będzie można licytować podczas 28. Finału Orkiestry 12 stycznia 2020 roku. Fanty na aukcję można dostarczać do Miejskiego Ośrodka Kultury do 15 grudnia.


Przygotowania do styczniowego 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ruszyły pełną parą. Tym razem Orkiestra zagra pod hasłem „Dla ratowania zdrowia i życia dzieci” i „Wiatr w żagle”, a zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu i aparatury medycznej wykorzystywanej w dziecięcej chirurgii ogólnej, kardiochirurgii i neurochirurgii.

„Cel Finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. W ich przypadku planowane są zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Ponadto, zarówno dla sal operacyjnych jak i oddziałów pooperacyjnych, niezbędne będą zakupy ultrasonografów i echokardiografów” – czytamy na stronie internetowej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Nieodłączną częścią Finału oprócz zbiórki ulicznej są również koncerty, wydarzenia sportowe i kulturalne oraz licytacje. Nie inaczej będzie również w Świdniku. W ubiegłym roku w lotniczym mieście zebrano ok. 84 tys. zł, z czego blisko 21 tys. zł pochodziło z samych aukcji.

Świdnicki sztab już rozpoczął zbiórkę przedmiotów na licytację. Należy je dostarczać do pokoju 1/19 w Miejskim Ośrodku Kultury razem z informacją o wysokości ceny wywoławczej. Sprzedawca do czasu zlicytowania przedmiotu ma do niego prawo własności i to on decyduje, która cena jest ostateczna i kto zostanie nowym właścicielem, a także może w każdej chwili odstąpić od sprzedaży bez podawania powodów. Sam sztab z kolei jest pośrednikiem między ofiarodawcą a kupującym.  JN