Podatnicy odzyskali już blisko 347 mln nadpłaconego podatku

Ze względu na sytuację związaną z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa od 13 marca urzędy skarbowe nie są dostępne dla podatników. Skarbówka zachęca do kontaktu elektronicznego i telefonicznego, a w każdym urzędzie skarbowym wystawiono skrzynki podawcze oraz udostępniono papierowe formularze podatkowe i inne dokumenty, jakie składane są w urzędach

Kwiecień jak co roku to czas wzmożonej pracy dla urzędów skarbowych związanych z obsługą zeznań. Podobnie jest i w tym roku.


Do urzędów skarbowych w Lublinie i województwie lubelskim wpłynęło już blisko 600 tysięcy zeznań, z czego prawie 514 tysięcy to zeznania złożone elektronicznie, a prawie 80 tysięcy to zeznania papierowe. Poprzez usługę Twój e-PIT złożono ponad 150 tysięcy zeznań. Podatnikom zwrócono już blisko 347 mln złotych nadpłaconego podatku.

Izba Administracji Skarbowej w Lublinie zauważyła w ostatnim czasie wzmożony wpływ wniosków o ulgi w spłacie. W lutym takich wniosków wpłynęło 128, ale już w okresie od 13 marca do 3 kwietnia – 437. Jest to teraz jedno z ważniejszych zadań urzędów, ukierunkowanych na pomoc podatnikom – zapewniają urzędnicy

Przypomnijmy! Od 13 marca lubelska Krajowa Administracja Skarbowa swoje zadania wykonuje w innej rzeczywistości niż dotychczas. Ze względu na sytuację związaną z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa swoje zadania wykonuje z zastosowaniem dodatkowych środków ostrożności, dlatego od tego dnia urzędy skarbowe nie są dostępne dla podatników.

– Zachęcamy do kontaktu elektronicznego i telefonicznego, a w każdym urzędzie skarbowym wystawiono skrzynki podawcze oraz udostępniono papierowe formularze podatkowe i inne dokumenty jakie składane są w urzędach. Nasi podatnicy dostosowali się do tej wyjątkowej, kryzysowej sytuacji. Często korzystają z kontaktu telefonicznego i e-mailowego. Odbieramy codziennie kilkaset telefonów, odpowiadamy na setki e-maili – informuje Izba Administracji Skarbowej w Lublinie.