Podejrzany o handel bronią

Centralne Biuro Śledcze Policji rozbiło gang zajmujący się handlem narkotykami, spirytusem, bronią oraz materiałami wybuchowymi. Wśród zatrzymanych jest mieszkaniec Włodawy. 41-letni Krzysztof N. usłyszał już dwa zarzuty – udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz nielegalnym handlu bronią. Gang działał na terenie całej Lubelszczyzny i na Mazowszu.

W ubiegłym tygodniu policjanci CBŚP w Lublinie rozbili zorganizowaną grupę przestępczą działającą na Lubelszczyźnie i Mazowszu. Rozpracowywanie gangu trwało kilka miesięcy. – W trakcie śledztwa funkcjonariusze ustalili, że członkowie grupy zajmowali się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków, handlem bronią i materiałami wybuchowymi, a także obrotem nielegalnym alkoholem – mówi kom. Agnieszka Hamelusz, rzecznik komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji. – Zwieńczeniem pracy policjantów było zatrzymanie trzech mężczyzn – Michała P. (33 l.), Jarosława S. (41 l.) i Krzysztofa N. (41 l.). Podczas przeszukania u jednego z nich policjanci zabezpieczyli kokainę i marihuanę, a także prawie 200 tys. złotych i 900 euro. U kolejnego z zatrzymanych policjanci znaleźli prawie 1500 litrów nielegalnego spirytusu. Policjanci CBŚP szacują, że grupa w ciągu 9 miesięcy działalności wprowadziła do obrotu ponad 7 kilogramów amfetaminy, ponad 100 gramów kokainy i nielegalny alkohol. Funkcjonariusze ustalili, że jej członkowie sprzedali kilka sztuk broni krótkiej i maszynowej oraz prawie 200 gramów materiałów wybuchowych.
Wszyscy mężczyźni trafili na 3 miesiące do aresztu. Usłyszeli też zarzuty: udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, handlu narkotykami i materiałami wybuchowymi – wylicza pani rzecznik.
Jeden z zatrzymanych – Krzysztof N. to mieszkaniec Włodawy. W jego mieszkaniu co prawda nie wykryto żadnych nielegalnych materiałów, ale i tak zebrany wcześniej materiał dowodowy pozwolił prokuraturze postawić 41-latkowi bardzo poważne zarzuty. Mężczyzna będzie oskarżony o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz o nielegalny handel bronią. (bm)