Podium nie dla chełmskich podstawówek

Nie udało się reprezentantom Chełma stanąć na podium finałów wojewódzkich Igrzysk Dzieci w koszykówce. Dziewczęta z SP nr 6 oraz chłopcy z „5” w rozegranych w ubiegły tydzień zawodach zajęli piąte miejsca.

W poniedziałkowych finałach w Białej Podlaskiej chłopcy z „5” najpierw przegrali 17:52 z gospodarzami, SP nr 9 ( jak się później okazało drużyna z Białej Podlaskiej została zwycięzcami turnieju), a następnie ulegli 10:48 SP nr 3 Lubartów, który wywalczył brązowy medal. Chełmianie zajęli w grupie trzecie miejsce i ostatecznie zostali sklasyfikowani z SP nr 6 Kraśnik ex aequo na 5. pozycji.

Trzecie miejsce w grupie i piąte w klasyfikacji generalnej w finałach zajęły także dziewczęta z SP nr 6 Chełm. Zawody w Kraśniku wygrała SP 5 Lublin. (bas)

21 marca SP nr 5 wygrała finały Rejonowe Igrzysk Dzieci w koszykówce chłopców, pokonując SP nr 3 Świdnik, SP nr 8 Chełm i SP Żołtańce. W finałach wojewódzkich, rozegranych w ubiegłym tygodniu „5” zajęła piąte miejsce. W drużynie prowadzonej przez Edytę Kosińską występowali: Mikołaj Artel, Oliwier Frej, Franciszek Frejek, Kacper Gutowski, Oskar Marcinek, Franciszek Ufnal, Kacper Rac, Igor Siczek, Ksawery Sieciechowicz, Piotr Subiel, Kornel Sienkiewicz i Mikołaj Kister.