Podniebna arena w Depułtyczach

Na siedem dni niebo nad Chełmem zmieni się w arenę, na której rywalizację podejmą najlepsi z najlepszych. Od 3 do 9 września na lotnisku chełmskiej PWSZ piloci zmierzą się w 61. Samolotowych Nawigacyjnych Mistrzostwach Polski Seniorów i 47. Samolotowych Nawigacyjnych Mistrzostwach Polski Juniorów.

Zawody są cyklem przygotowań reprezentacji Polski do 24. Mistrzostw Świata w Lataniu Precyzyjnym oraz kwalifikacją pilotów do Samolotowej Kadry Narodowej AP 2019.

– Cieszę się, że możemy być organizatorem tego prestiżowego wydarzenia. Jestem przekonany, że zarówno odpowiednia infrastruktura, jaką dysponujemy, a także nasze doświadczenie przy organizacji imprez lotniczych, przyczyni się do tego, aby zawody były przeprowadzone na najwyższym poziomie, z zachowaniem należytego bezpieczeństwa. Oczywiście organizacja nie byłaby możliwa bez odpowiedniej współpracy i zaangażowania wszystkich partnerów – powiedział mówi Arkadiusz Tofil, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

Organizatorem wydarzenia jest PWSZ w Chełmie, przy współudziale Aeroklubu Polskiego i Komisji Samolotowej AP. Zawody nie mogłyby się odbyć bez wsparcia finansowego Ministerstwa Sportu i Turystyki, które sukcesywnie angażują się w działania, związane z propagowaniem i rozwijaniem kultury lotniczej. Sponsorem została też największa czarterowa linia lotnicza w Polsce – Enter Air, która już po raz kolejny wspiera też finansowo drużynę PWSZ w Chełmie. To wynik owocnej współpracy między uczelnią a przewoźnikiem, która do tej pory zaowocowała już m.in. prowadzonymi procesami rekrutacji na stanowisko pilota wśród studentów PWSZ w Chełmie.

Podniebne zmagania będziemy mogli obejrzeć za darmo. Program będzie znany tuż przed imprezą. (mg)