Podniebne show wróci do Świdnika

Tegoroczny Air Festiwal był bardzo udaną imprezą, która przyciągnęła blisko 50 tysięcy widzów

Świdnicki ratusz poinformował, że w przyszłym roku zorganizuje drugą edycję Air Festiwalu. Impreza odbędzie się w dniach 8-9 czerwca.


20 latających ekip, 41 statków powietrznych, 600 minut pokazów, maszyny wojskowe, cywilne i akrobacyjne oraz 50 tys. widzów – tak w telegraficznym skrócie można opisać tegoroczny świdnicki Air Festiwal. Już w czerwcu, podczas pierwszej edycji imprezy, burmistrz Świdnika wspominał, że chciałby, aby wydarzenie dłużej zagościło w kalendarzu miejskich imprez. Teraz oficjalnie potwierdził, że w przyszłym roku Świdnik zorganizuje kolejne podniebne show.

– Po wielkim sukcesie pierwszej edycji wydarzenia zapadła decyzja o kontynuowaniu imprezy, dlatego już dziś zapraszamy wszystkich na II Świdnik Air Festival, który odbędzie się 8 i 9 czerwca 2019 roku – mówi burmistrz Waldemar Jakson.

Jeszcze zanim miasto ogłosiło termin imprezy, rozpoczęło rozmowy z potencjalnymi partnerami. Trwają rozmowy z PZL-Świdnik, Portem Lotniczym Lublin, Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Chełmie, Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska i firmą Navcom Systems.

– Cieszymy się, że nasi wszyscy dotychczasowi partnerzy chcą nadal z nami współpracować i współtworzyć drugą odsłonę imprezy. Odpowiednie wnioski wysłaliśmy również do przedstawicieli sił zbrojnych. Zależy nam na zaprezentowaniu publiczności wojskowego sprzętu nie tylko na wystawie statycznej, ale także w powietrzu – mówi Adam Żurek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku, który wspólnie z ratuszem organizował pierwszą edycję Air Festiwalu.

Pewnym jest już także, że swój wkład w przygotowanie lotniczego festiwalu będzie miał Robert Zawada, który odpowiadał za przygotowanie pokazów lotniczych podczas tegorocznej imprezy.

Druga edycja Air Festiwalu ma mieć nieco zmienioną formułę.

– Docierały do nas głosy mieszkańców, że po zakończonych pokazach, zamiast wracać do domów, woleliby bawić się na koncertach. Chcemy wyjść tym oczekiwaniom naprzeciw i dlatego planujemy rozszerzyć program Air Festiwalu o występy artystów – dodaje Ewa Jankowska, sekretarz miasta.

Jedną z gwiazd, która mogłaby wystąpić podczas imprezy, jest Tomasz Organek. MOK prowadzi już rozmowy na ten temat. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here