Podniebne show wróci za rok

W tym roku się nie udało, ale mają nadzieję, że w przyszłym już nic nie pokrzyżuje im planów. Miasto Świdnik szykuje kolejną edycję Świdnik Air Festivalu. Impreza ma się odbyć w ostatni weekend czerwca 2021 roku.


W pierwszy weekend czerwca tego roku Świdnik znów miał stać się areną podniebnych popisów, a to wszystko za sprawą III edycji Świdnik Air Festivalu. Impreza zapowiadała się jeszcze atrakcyjniej niż poprzednie, a przygotowania do niej były już dalece zaawansowane, jednak w połowie kwietnia Urząd Miasta Świdnik i Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku, główni organizatorzy przedsięwzięcia, poinformowali, że z bólem serca, ale musieli podjąć decyzję o odwołaniu imprezy. Oczywiście z powodu epidemii koronawirusa.

W ubiegłym tygodniu na face-book’owym profilu festiwalu pojawiła się informacja, że znany jest już termin przyszłorocznej, kolejnej edycji imprezy. Zaplanowano ją na ostatni weekend czerwca (26 i 27.06). Jak zaznaczają władze Świdnika to na razie wstępna data, bo dużo będzie zależeć od sytuacji epidemiologicznej w kraju.

– Tym samym rozpoczynamy przygotowania do Świdnik Air Festivalu – mówi Ewa Jankowska, sekretarz miasta Świdnik. – Rozpoczynamy rozmowy z ewentualnymi uczestnikami pokazów i sponsorami, bo jak wiemy jest to impreza dość kosztowna i bez udziału sponsorów trudno byłoby ją zorganizować. Ten czas, który mamy, pozwoli przygotować to wydarzenie na równie atrakcyjnym poziomie, jak planowaliśmy to na ten rok. Zależy nam, aby miało jak najszerszy wymiar i ponadregionalny charakter. 

(w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here