Podniebne zawody

MDK w Chełmie zaprasza 20 października na XXVI Miejskie Zawody Latawcowe. Początek rywalizacji o godz. 10 na torze modelarskim na osiedlu T. Kościuszki (pomiędzy SP nr 6 i SP nr 8). Zgłoszenia będą przyjmowane na miejscu startu, na pół godziny przed rozpoczęciem zawodów.

Zawody będą rozegrane w trzech kategoriach: latawce płaskie, latawce skrzynkowe i latawce elastyczne. W latawcowej rywalizacji mogą wziąć udział zawodnicy w wieku do 18 lat.

Przed rozpoczęciem lotów komisja sędziowska dokona przeglądu latawców zgłoszonych do zawodów i przyzna punkty za: niekonwencjonalne rozwiązania techniczne, technologię wykonania, czyli sposób wykorzystania materiałów, pracochłonność, możliwość składania latawców do transportu, staranność wykonania oraz zdobienie latawca. Natomiast podczas lotu oceniane będą: poprawność lotu i efekt specjalny np. zrzut ulotek, spadochroniarza lub mikroszybowca.

O miejscu w klasyfikacji końcowej decyduje suma uzyskanych punktów. W sprawach organizacyjnych można kontaktować się z pracownikami sekretariatu Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie, ul. Pocztowa 41, tel. 82 565 21 57. Szczegóły dotyczące zawodów można znaleźć na stronie internetowej MDK. (mg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here