Podpowiedz policji

Trzy dni i czterech piratów drogowych pozbawionych prawa jazdy, to efekt kontroli prędkości, prowadzonych przez świdnicką drogówkę w miejscach wprowadzonych przez mieszkańców na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Pierwszy z piratów stracił prawo jazdy na trzy miesiące w czwartek, 6 lutego, w Jackowie (gmina Mełgiew), przekraczając dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość o 58 km/godz..

W piątek policyjny radar namierzył kierowców, którzy pędzili z prędkością 101 km/h przez Dorohuczę (gmina Trawniki) oraz 102 km/h przez Krępiec (gmina Mełgiew). Nazajutrz w tej samej miejscowości wpadł kolejny szofer ze zbyt ciężką nogą, który przekroczył obowiązujące w terenie zabudowanym ograniczenie prędkości o 58 km/godz.

Drogowych piratów udało się zatrzymać dzięki informacjom z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Te lokalizacje wskazali sami obywatele – jako miejsca, gdzie powinny być przeprowadzone wzmożone kontrole radarowe, bo kierowcy nagminnie przekraczają dozwoloną prędkość, stwarzając niebezpieczeństwo.

– Z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa korzystać może każdy, wchodząc na stronę internetową policji. Jest ona bardzo prosta, intuicyjna w obsłudze i dostępna również w aplikacji mobilnej Geoportal Mobile. Użytkownicy, pobierając tę aplikację znajdą w niej zakładkę z dostępem do KMZB. Jeśli wskazana lokalizacja potwierdza się w kolejnych zgłoszeniach, w takie miejsce kierowana jest zwiększona liczba policjantów – wyjaśnia asp. Elwira Domaradzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świdniku, zachęcając do korzystania z KMZB.JN