Podróże muszą poczekać

Z uwagi na pandemię koronawirusa organizatorzy East est – II Festiwalu Wschodnich Podróży zmuszeni zostali przełożyć imprezę. Wydarzenie, które pierwotnie miało odbyć się w ostatni weekend maja zaplanowano od 13 do 15 listopada.

Pierwsza edycja festiwalu, nad którym patronat medialny sprawował „Nowy Tydzień”, odbyła się w Bibliotece Uniwersyteckiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II niemal równo przed rokiem. Organizatorom udało się zaprosić wielu wybitnych polskich podróżników, pisarzy, naukowców i artystów. Różnorodność ich osobowości dostarczały widzom niezwykłych wrażeń. Swoimi doświadczeniami podzielili się między innymi: Elżbieta Dzikowska, Piotr Brysacz, Leszek Mądzik, Piotr Milewski, Maciej Sobieraj, Wojciech Śmiej i Jolanta Wasilewska. Festiwalowi towarzyszył też koncert „Kairos”.

Również i w tym roku program imprezy zapowiadał się niezwykle interesująco. Niestety, z uwagi na pandemię koronawirusa, organizatorzy zostali zmuszeni przełożyć imprezę. Póki co na kolejne spotkania podróżnicze „East est” musimy poczekać do późnej jesieni. BS