W podróży z Młodymi Artystami

(24 listopada) W ChDK-u odbył się XIV Powiatowy Festiwal Twórczości „Młody Artysta”, zainicjowany i organizowany przez pedagogów specjalnych ZSO nr 1 w Chełmie. Tematem przewodnim tegorocznej edycji były podróże.

 

Uczniowie z placówek dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych wykonywali prace plastyczne i piosenki o tematyce zgodnej z hasłem „Podróże małe i duże”. Prezentacje wokalne oceniało jury w składzie: Marian Skiba, Mariusz Matera i Magdalena Wodzik-Kowalczyk.
W kategorii wiekowej 5-6 lat zwyciężyło Przedszkole Miejskie nr 13 w Chełmie (piosenka „Ahoj, załogo”). Wyróżnienia przyznano Niepublicznemu Przedszkolu „Arka Przyszłości” i Przedszkolu Miejskiemu nr 3 w Chełmie.

Wśród dzieci od 7 do 9 lat laureatami zostali wykonawcy z SP nr 1 w Chełmie („Rowerowa piosenka”) i SP nr 7 („Pojedziemy na wycieczkę”). Wyróżnienia odebrały SP nr 4 („Podróż Euroexpressem”) i SP nr 3 („Jak dobrze nam zdobywać góry”).
W kategorii od 10 do 13 lat zwyciężyła SP nr 1 (piosenka „Remedium”), wyróżniono SP nr 7 w Chełmie („Muszę iść do domu”) i SP nr 32 w Lublinie („Bądź gotowy dziś do drogi”).
W grupie uczniów od 13 do 16 lat nagrodzono Zespół Wychowania i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 i Gimnazjum nr 7. Wyróżniono uczniów Gimnazjum nr 1 w Chełmie (za piosenkę „Hej, Bieszczady”) i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dorohusku („Podróż do gwiazd”).