Podwójna ciągła odcięła klientów

Przez podwójną linię ciągłą, która oznacza zakaz parkowania aut na całej jej długości znajdujący się na jej wysokości sklep stracił wielu klientów. Choć, jak widać na zdjęciu, niektórzy ryzykując mandat nadal zatrzymują się tu na zakupy. Starostwo twierdzi, że podwójnej ciągłej, w tym miejscu, nie może zlikwidować, bo złamałoby przepisy

Remont ulicy Dworcowej cieszy świdniczan, ale niektóre zastosowane na niej rozwiązania organizacji ruchu nie wszystkim przypadły do gustu.


– Przy ul. Dworcowej, na odcinku między ul. Partyzantów i Deotymy, jest niewielki, ale popularny osiedlowy sklep spożywczy. Jak czegoś brakowało wieczorem, czy w drodze z pracy do domu zawsze można było się przed nim zatrzymać autem i coś w nim kupić. Teraz, niestety, nie jest to możliwe, bo przy okazji remontu na jego wysokości wymalowano podwójną ciągłą linię i zmotoryzowani klienci przestali tu zaglądać. Ta podwójna linia ciągła w tym miejscu nie jest konieczna.

Powinna zaczynać się kilkadziesiąt metrów dalej, bliżej skrzyżowania z ulicą Partyzantów – uważa nasz informator. – To wygląda tak, jakby projektant wcale nie był na miejscu, bo dalej, w stronę lasu, żadnej linii już nie ma. Zakręt przy starej stacji rzeczywiście jest bardzo ostry; moim zdaniem powinna stać przy nim biało-czerwona tablica prowadząca. Bardziej by się przydała, niż ta podwójna linia już na wysokości sklepu.

„Podwójna ciągła” na wysokości sklepu irytuje nie tylko zmotoryzowanych klientów, ale również jego właścicielkę, która jakiś czas temu zwróciła się do Starostwa Powiatowego w Świdniku o likwidację linii, a w tej sprawie interweniował również na ostatniej sesji radny Dariusz Tokarzewski (klub KO). Odpowiadając mu wicestarosta Bartłomiej Pejo, wyjaśniał, że odpowiedź powiatu w tej kwestii będzie raczej negatywna.

– Sytuacja w tym miejscu rzeczywiście jest problematyczna – przyznał na sesji wicestarosta. – Niestety, warunki nie pozwalają nam na to, aby sprostać woli mieszkańców i usunąć tę linię. Przed remontem nie było tam w ogóle znaków poziomych, teraz zgodnie z przepisami i zasadami ruchu drogowego muszą być. Sytuacja jednak nie jest tak patowa, jak mogłoby się wydawać, bo dojście i dojazd do tego sklepu cały czas są. Klienci powinni parkować w tych miejscach, gdzie jest to dozwolone. (w)

1 KOMENTARZ

  1. Pewnie gdyby to należało do jakiegoś prominenta świdnickiego, nie byłoby takiego problemu. Nawet kostkę podczas remontu tej ulicy mieli robioną w pierwszej kolejności. Miasto łapówkarzy i kolesiostwa. Żal, że ludziom zabiera się możliwość uczciwej pracy, płacąc podatki, które idą na wypłaty dla ludzi którzy nami rządzą, a tak naprawdę nic nie robią dla nas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here