Podwójna dotacja dla Siennicy Różanej

Gmina Siennica Różana ma podwójne powody do zadowolenia po ogłoszeniu wyników konkursu w kolejnej edycji Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Na liście projektów, zaakceptowanych do dofinansowania znalazły się dwa wnioski przygotowane przez miejscowy samorząd o łącznej wartości prawie 1 mln 300 tys. zł.

760 tys. zł to pieniądze na rozbudowę dworku, a pozostałe prawie 500 tys. zł gmina ma wykorzystać na przydomowe oczyszczalnie ścieków. Dwór z przełomu XVIII i XIX wieku w Siennicy Różanej właśnie jest rewitalizowany. Na inwestycję o wartości około 3 mln 800 tys. zł gmina ma już przyznaną dotację z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Teraz samorząd pozyskał dodatkowe środki z RFIL.

Drugi wniosek, zaakceptowany do dofinansowania, dotyczy budowy 44 przydomowych oczyszczalni ścieków w różnych miejscowościach. Przetarg na wykonanie robót ma być ogłoszony po świętach. To nie jedyna taka inwestycja w sieć wodno-kanalizacyjną.

W najbliższych miesiącach samorząd planuje również budowę 100 m odcinka gminnego wodociągu w osiedlu POM w Siennicy Różanej i 31 przydomowych oczyszczalni ścieków w 8 miejscowościach. W tym przypadku wykonawca robót jest już wybrany, a inwestycja będzie współfinansowana ze środków unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. (i)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here