Poezja i niepodległość

(14 listopada) Pięknem mowy i poezji ojczystej mieszkańcy internatów z Chełma i okolic uczcili 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

W Internacie Zespołu Szkół Energetycznych i Transportowych w Chełmie odbyła się Wieczornica Patriotyczna połączona z IV Międzyinternackim Konkursem Recytatorskim Poezji Patriotycznej „Piękna Niepodległa”. W konkursie młodzież reprezentowała internaty z Chełma i okolic: Internat Zespołu Szkół Energetycznych i Transportowych w Chełmie, Internat Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie, Internat Zespołu Szkół Budowlanych i Geodezyjnych w Chełmie, Bursa Szkolna im. Janusza Korczaka w Chełmie oraz Internat Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej.

Gościem konkursu oraz przewodnicząca jury była pani Anna Małysz z Działu Rozwoju i Promocji w Chełmskiej Biblioteki Publicznej. W konkursie wzięło udział 19 uczestników, którzy recytowali przygotowane przez siebie wiersze. Poziom recytacji był wysoki. Pierwsze miejsce otrzymała Aleksandra Rozwałko z Internatu ZSCKR w Siennicy Różanej.

II miejsce ex aequo Paulina Hołowacz z Internatu ZST w Chełmie i Krystian Krawczyński z ZSEiT w Chełmie, a III miejsce wywalczyła Dominika Bańka z Internatu ZSEiT w Chełmie. Jury przyznało również pięć wyróżnień. Otrzymali je: Maja Bańka (Bursa Szkolna), Joanna Kamińska (Internat ZSEiT), Mateusz Łagowski (Internat ZST), Katarzyna Mielnik (Internat ZSEiT), Aleksandra Poleszak (Internat ZSBiG). (km)