Poezja miłosna nagrodzona

W sobotę rozstrzygnięto czternastą już edycję konkursu twórczości miłosnej „Ja Cię kocham, a Ty pisz!” im. Mariusza Kargula, zorganizowanego przez Krasnostawski Dom Kultury. W tym roku ze względu na pandemię i obowiązujące obostrzenia sanitarne, finał odbył się on-line.

Wyniki konkursu przedstawił dyrektor KDK Damian Kozyrski, a swoje refleksje na temat wydarzenia przekazała przewodnicząca jury Dorota Ryst. Nagrodzone wiersze zaprezentował Stanisław Kliszcz – instruktor KDK. Na tegoroczną edycję przysłano 276 zestawów, co daje około 830 wierszy.

Jury obradowało on-line i przyznało następujące nagrody i wyróżnienia: w kat. dla młodzieży przyznano trzy równorzędne pierwsze nagrody dla Anny Wojno z Kobyłki, Zofii Artymiak z Lublina i Aleksandry Majówki z Chełma, wyróżniono: Jakuba Kozę z Mielca, Urszulę Słoninę z Malawy, Otylię Czyż z Katowic, Angelikę Ślezak z Grodziszcza. W kat. dla dorosłych jury nie przyznało pierwszej nagrody, ale równorzędne dwie drugie – dla Urszuli Lewartowicz z Lublina i Anny Piliszewskiej z Wieliczki.

Wyróżniono czterech autorów – Aleksandrę Maj z Wasilkowa, Anetę Jasłowską z Kamienia Pomorskiego, Patrycję Budzyńską z Krakowa i Agnieszkę Marek z Bielska Białej. Dodatkowo zauważono i przyznano wyróżnienia drugiego stopnia dla Beaty Kołodziejczyk z Warszawy, Marioli Kruszewskiej z Mińska Mazowieckiego, Zuzanny Madurskiej z Bolkowa, Piotra Zemanka z Bielska Białej, Iwony Świerkuli z Warszawy, Joanny Guzik z Łodzi, Anny Spychaj z Bydgoszczy i Bartosza Konstrata z Warszawy.

Laureaci otrzymali nagrody finansowe, vouchery oraz dyplomy ufundowane przez KDK. Nagrodzone wiersze oraz refleksje pozostałych członków jury można przeczytać na stronie www.kultura.krasnystaw.pl. Wiersze będą także wydrukowane w jednym z najbliższych numerów Czasopisma Artystycznego „Nestor”. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here