Pofalowało Partyzantów

Na ulicy Partyzantów faktycznie pojawiło się wiele nierówności, ale jak zaznacza wiceburmistrz Dmowski, jej nawierzchnia liczy już sobie kilkanaście lat

Mieszkańcy osiedla Adampol zwracają uwagę na pogarszający się stan ulicy Partyzantów. Kostka, którą wyłożona jest ulica w wielu miejscach się zapadła. – Asfalt na ulicach sprawdza się lepiej i nie wiem, czy jest sens budowania kolejnych ulic właśnie z kostki, a w tej technologii ma być budowana w tym roku ul. Kasperka – zwraca uwagę jeden z naszych Czytelników.


Ulica Partyzantów w Świdniku to jedna z głównych ulic osiedla Adampol. Korzystający z niej na co dzień świdniczanie zwracają uwagę, iż szczególnie po ostatniej zimie stan nawierzchni ulicy znacznie się pogorszył. Kostka brukowa zapadła się w wielu miejscach, tworząc nierówności.

– Nawierzchnia przynajmniej na kilku odcinkach wymaga naprawy – zauważa jeden z Czytelników. – Patrząc na naszą ulicę zastanawiam się, czy jest zasadne budowanie kolejnych właśnie z kostki brukowej. Asfalt pewnie sprawdziłby się lepiej. Jest trwalszy, a ubytki w nim wynikają najczęściej z tego, że ułożono go mało starannie.

Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika ds. inwestycji i rozwoju zapewnia, że miasto sprawdzi stan ulicy. Podkreśla, że ulica Partyzantów była pierwszą na osiedlu, która została wyłożona kostką brukową.

– Mieszkam w okolicy i doskonale pamiętam, kiedy ta kostka była tam układana, to było 20 albo przynajmniej kilkanaście lat temu, więc nie można powiedzieć, że ta nawierzchnia jest nowa. Zdajemy sobie sprawę, że te ulice z kostki też trzeba remontować i systematycznie to robimy. Osobiście też jestem zwolennikiem asfaltu. Jest wygodniejszy, łatwiejszy w naprawie, te nawierzchnie są też cichsze, co też ma znaczenie.

Były czasy, że budowano ulice z kostki. Być może było to tańsze rozwiązanie, dziś te ceny są porównywalne. Tam, gdzie można i jest to konieczne budujemy drogi asfaltowe, ale kiedy tak jak np. w przypadku budowy fragmentu ulicy Kasperka, kiedy całe osiedle jest z kostki, ze względów wizualnych, stawiamy właśnie na kostkę – mówi M. Dmowski. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here