Pogotowie wzmacnia tabor

Stacja Ratownictwa Medycznego w Chełmie powiększyła swój tabor samochodowy. Dzięki pokaźnej dotacji od wojewody lubelskiego kupiła cztery nowe ambulanse z medycznym wyposażeniem. Łatwiej dojadą do chorego i w komfortowych warunkach przetransportują do szpitala.

Przed tygodniem pojazdy przyjechały do Chełma. – To efekt umowy, którą udało mi się podpisać jeszcze w lipcu z wojewodą lubelskim – mówi Tomasz Kazimierczak, p.o. dyrektora SRM w Chełmie.

Z rezerwy wojwody udało się pozyskać aż 1,7 mln zł. 20 proc. pogotowie dołożyło z własnego budżetu. Dzięki pieniądzom kupiono cztery karetki: dwa mercedesy zasilą bazę w Chełmie a dwa, napędzane na wszystkie koła Volkswageny Craftery, będą obsługiwały teren Krasnegostawu i Włodawy.

Ambulanse zostały wyposażone w urządzenia do transportu pacjenta: wielopoziomowe nosze, krzesełko kardiologiczne z systemem płozowym, deskę ortopedyczną a także w respirator, ssak, pompę infuzyjną oraz defibrylator z możliwością wykonania teletransmisji ekg, pulsoksymetrii i kapnometrii. (bf)