Pojadą na mistrzostwa

Kolejna światowa zapaśnicza impreza odbędzie się z udziałem reprezentantów MKS Cementu Gryfa Chełm. Na przełomie października i listopada br. w Budapeszcie zostaną rozegrane mistrzostwa świata młodzieżowców (do lat 23) w zapasach.

Barw Polski w kategorii do 82 kg bronić będzie tegoroczny mistrz Polski juniorów Szymon Szymonowicz oraz w kategorii do 50 kg aktualna wicemistrzyni Polski seniorek Anna Król. Oboje zrealizowali perspektywiczne plany przygotowań do mistrzostw świata, biorąc udział w zgrupowaniach kadry narodowej i licznych turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych. Prezentując wysoką formę wypełnili kryteria kwalifikacji do najważniejszej rangą imprezy w tegorocznym sezonie dla grupy młodzieżowców.

Szymonowicz zapasy uprawia od 9 lat. Pierwsze kroki na macie stawiał pod okiem trenera Bolesława Jurewicza. Jest uczniem IV klasy Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie. Dla Szymona jest to już dziesiąty start w zawodach najwyższej rangi (mistrzostwa Europy i świata), a dla jego klubowej koleżanki to trzeci udział w zawodach najwyższej rangi. Najbliżej Anna przygodę z treningami zapaśniczymi zaczęła w 2010 roku. Jej pierwszym trenerem był Czesław Zaborski. (r)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here