Pojechali, rozbili, zakuli w kajdanki

Pięciu zatrzymanych, prawie 3,5 mln skonfiskowanych papierosów i prawie 9 ton krajanki tytoniowej – to efekt współpracy CBŚP z Chełma ze strażą graniczną i śledczymi z Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej.

To była akcja, do której funkcjonariusze CBŚP z Chełma i Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej skrupulatnie przygotowywali się od kilkunastu miesięcy. Przy wsparciu kolegów po fachu z Częstochowy na jednej z tamtejszych posesji zatrzymali 55-letniego Zbigniewa G. W dostawczym mercedesie, którym kierował, znajdowały się 94 worki krajanki tytoniowej – łącznie prawie 1,5 tony nielegalnego towaru.
Czterech kolejnych mężczyzn w wieku od 31-51 lat chełmianie zatrzymali na tej samej posesji. Robert G., Mariusz H., Cezary S. i Robert D. zostali nakryci na gorącym uczynku – w hali magazynowej próbowali spakować cały towar wraz z maszynami do produkcji i przekazać na transport. Z hali mundurowi wynieśli prawie 3,5 mln sztuk papierosów wraz z opakowaniami i ponad 7 ton krajanki tytoniowej. Jak ustalono, część towaru miała trafić na rynki zachodnie. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci planują kolejne zatrzymania.
Zatrzymali usłyszeli zarzuty i trafili na 3 miesiące do aresztu. (pc)