Pokazać miasto w minutę

Zadanie nie jest łatwe, ale tym bardziej ciekawe. Chodzi o filmowe zaprezentowanie Świdnika w czasie nieprzekraczającym jednej minuty. Autorzy najlepszych propozycji mogą liczyć na nagrody.
Konkurs „Nakręcone Miasto”, czyli jednominutowych amatorskich filmów o Świdniku został ogłoszony już po raz siódmy. Podobnie jak w poprzednich edycjach na zwycięzcę czeka nagroda pieniężna. Do zgarnięcia jest tysiąc złotych.
– Konkurs skierowany jest do wszystkich mieszkańców, ale także do osób, które po prostu lubią nasze miasto bądź są z nim związane – mówi Sandra Rutkowska z Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku.
Organizatorzy przekonują, że aby wygrać konkurs, wcale nie trzeba się napracować. – Należy w ciągu minuty przedstawić lotnicze miasto, pamiętając, że Świdnik to nie tylko bloki, jego historia i mieszkańcy. Można to zrobić w różny sposób, metaforyczny lub dosłowny – tłumaczy Sandra Rutkowska.
Poprzednie edycje pokazały, że nie zawsze liczy się sprzęt czy wybitne umiejętności montaż filmu.

– Czasem wystarczy po prostu dobry pomysł czy emocje ukazane w jednej minucie nagrania. Otrzymujemy wiele różniących się od siebie zgłoszeń, ale każde z nich jest na swój sposób interesujące. I to właśnie ta różnorodność sprawia, że konkurs jest tak wyjątkowy – dodaje Sandra Rutkowska.
Oczywiście na najlepszych czekają nagrody. Pierwsze miejsce warte jest 1000 zł. O tym, kto zostanie laureatem 7. edycji „jednominutówek”, zadecyduje profesjonalne jury, związane ze światem filmu i mediów. Swoje wyróżnienie przyzna także publiczność. Żeby móc powalczyć o nagrody i uznanie, trzeba do 25 listopada dostarczyć osobiście lub wysłać swój film do MOK (al. Lotników Polskich 24, 21-040 Świdnik, z dopiskiem „Nakręcone Miasto”). Razem z pracą trzeba również złożyć wypełnioną kartę zgłoszeniową (do pobrania na http://www.swidnik.pl/nakrecone-miasto).
(kal