Pokazy najwyższych lotów

Duet Maria Muś na śmigłowcu Bolkow BP105 i Łukasz Czepiela na Edge 540 zaprezentuje swoje umiejętności na lotniczym pikniku, który już za miesiąc (8-9 czerwca) odbędzie się w Świdniku

Maria Muś, pilotka śmigłowca, będzie kolejną gwiazdą zbliżającego się wielkimi krokami II Świdnik Air Festival. Choć ma dopiero 24 lata, już jest członkinią Śmigłowcowej Kadry Narodowej i medalistką wielu prestiżowych zawodów.


Na co dzień zasiada za sterami samolotu Bell 427 – prywatnej, powietrznej taksówki. Jako członkini reprezentacji Polski z Kubą Malcem na Robinsonie R44 startuje w zawodach rangi zawodowej. W minionym roku w Pucharze Świata zdobyli trzecie miejsce, a na Mistrzostwach Świata zajęli najwyższe miejsce z polskich załóg. Jest jedną z zaledwie kilku pilotów na świecie wykonujących akrobacje na śmigłowcach.

Wykorzystuje do tego maszynę Bolkow BO105, której przed dwoma laty stała się właścicielką. Jej umiejętności będziemy mogli zobaczyć już 8 i 9 czerwca na świdnickim niebie podczas II Air Festivalu. Zaprezentuje je w duecie z Łukaszem Czepielą, jedynym polskim pilotem startującym w ekstremalnych zawodach lotniczych Red Bull Air Race, który również wystąpi podczas świdnickiej imprezy.

– Połączenie wyścigowego samolotu Edge 540, za sterami którego zasiada Łukasz Czepiela, z akrobacyjnym śmigłowcem, pilotowanym przez Marię Muś gwarantuje niezapomniane emocje – zapewniają organizatorzy II Świdnik Air Festivalu. RD