Pokój jego duszy

Gwardian klasztoru Ojców Franciszkanów w Chełmie, wieloletni kapelan chełmskiego szpitala. W sobotę (14 października), w wieku 50 lat, po ciężkiej chorobie zmarł o. Mieczysław Maciej Zdrojewski. W zakonie spędził 30 lat życia, w kapłaństwie 23 lata.

Urodził się 5 stycznia 1967 roku w Białej Podlaskiej. W sierpniu 1987 roku wstąpił do Zakonu Braci Mniejszych w Dursztynie. Pierwszą profesję zakonną złożył 15 sierpnia 1988 r. w Zakliczynie, zaś profesję uroczystą złożył 4 października 1992 r. w Krakowie. W latach 1988-1994 studiował teologię w Instytucie Teologicznym Księży Misjonarzy w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk ks. biskupa Adama Śmigielskiego SDB w maju 1994 r. w Krakowie. Pełnił posługę duszpasterską jako gwardian, wikariusz i ekonom domu oraz kapelan szpitala i katecheta w klasztorach w Jarosławiu, Koninie, Kazimierzu Dolnym i Chełmie (od 2014 roku był gwardianem Wspólnoty Braterskiej w Chełmie).
Odszedł w sobotę nad ranem (14 października) po ciężkiej chorobie w lubelskim szpitalu. Ci, którzy go znali, wspominają go jako niezwykle ciepłego i życzliwego człowieka. Mimo choroby był zawsze uśmiechnięty, pełen pogody ducha. W środę odbyły się ceremonie pogrzebowe śp. o. Mieczysława Macieja Zdrojewskiego OFM. (opr. pc, fot. Życie zakonne)