Pokój pełen historycznych zagadek

Escape room powstanie w Miejskim Centrum Kultury

Chodzi o to by, wytężać szare komórki, rozwiązać wszystkie zagadki i dobrze się przy tym bawić. W świdnickim Centrum Kultury powstanie pierwszy w mieście escape room. Będzie wyjątkowy, bo nawiązujący do historii miasta.


Escape room to pewnego rodzaju gra. Jej uczestnicy są zamykani w „pokoju zagadek” i w wyznaczonym czasie (najczęściej jest to 60 min.) mają rozwiązać szereg łamigłówek, które pozwolą im się z niego wydostać. Czasem, dla urozmaicenia rozgrywki, oprócz łamigłówek scenarzyści takich „escape room’ów” dodają do gry zadania zręcznościowe. Główny cel to dobra zabawa, sprawdzenie kreatywności i umiejętności logicznego myślenia.

Niebawem „pokój zagadek” powstanie także w Świdniku. Miejski Ośrodek Kultury już szuka firmy, która zajmie się jego przygotowaniem.

– Escape room będzie mieścił się w naszej siedzibie – mówi Katarzyna Bieniek z MOK. – Zakładamy, że będzie gotowy w październiku i na pewno będzie działał do końca grudnia. Jeśli pomysł się przyjmie i pokój będzie chętnie odwiedzany, zrobimy wszystko, by działał dalej.

Świdnicki escape room nie będzie nastawiony tylko na rozrywkę. Ma mieć także aspekt edukacyjny. Zagadki będą nawiązywać do przeszłości miasta i ważnych osób związanych z jego historią. Escape room to jeden z pomysłów zgłoszonych do ostatniej edycji budżetu obywatelskiego. Zagłosowały na niego 333 osoby i otrzymał 50 tys. zł dofinansowania. (w)