Pokolędujemy wirtualnie

Tym razem młodzi artyści nie spotkają się na scenie MOK (zdjęcie z ubiegłorocznego przeglądu), ale w internecie

Na przekór pandemii Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku postanowił nie rezygnować z organizacji corocznego „Przeglądu Kolęd i Pastorałek”. Kolędowanie odbędzie się w sieci.

– Choć nie będziemy mogli spotkać się z młodymi artystami ze Świdnika w progach Centrum Kultury i wypełnić po brzegi słuchaczami sali widowiskowej, pragniemy podtrzymać piękną tradycję wspólnego kolędowania i dać możliwość zaprezentowania dzieciom swoich występów – mówią pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku.

Najbliższa, XXII już edycja przeglądu adresowanego do świdnickich przedszkoli i szkół odbędzie się w formie online. Warunkiem udziału jest przygotowanie repertuaru odpowiadającego wymaganiom regulaminu, nagranie własnej prezentacji kamerą cyfrową (np. w telefonie) oraz przesłanie drogą elektroniczną prezentacji wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia. Jej wzór oraz wszelkie niezbędne informacje o przeglądzie można znaleźć na stronie świdnickiego MOK-u (mok.swidnik.pl).

Nagrania należy nadesłać do 22 stycznia, a wszystkie zostaną zaprezentowane w formie online. – Co roku nasze kolędowe muzyczne spotkania budziły mnóstwo radości, entuzjazmu i wzruszeń, a piękne polskie kolędy i pastorałki jeszcze na chwilę przywoływały w pamięci czar Świąt Bożego Narodzenia. Wierzymy, że nawet w tak zadziwiającej rzeczywistości, w jakiej w ostatnim czasie  przyszło nam żyć, wspólnie uda nam zorganizować przegląd.

Nagrywajcie swoje występy i przesyłajcie do Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku, a my przygotujemy filmy z waszych prezentacji i opublikujemy je na dostępnych platformach medialnych, które prowadzimy. Zapraszamy do udziału dzieci, młodzież oraz rodziny, które chcą przyłączyć się do wspólnego kolędowania – zachęcają pracownicy MOK-u.  (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here