Pokopią pod dachem

Urząd Miasta Świdnik otrzymał dofinansowanie na budowę pneumatycznego zadaszenia sztucznego boiska treningowego Avii. Dzięki temu piłkarskie drużyny świdnickiego klubu będą mogły odbywać tu treningi mimo niekorzystnych warunków pogodowych. Miasto planuje również udostępnianie obiektu prywatnym podmiotom.


Wniosek do Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na budowę zadaszenia boiska piłkarskiego przy ul. Sportowej Urząd Miasta Świdnik złożył w marcu br. Początkowo trafił na listę rezerwową, ale w ubiegłym tygodniu władze miasta otrzymały informację, że ich projekt również może liczyć na dofinansowanie

Pneumatyczna hala odciąży szkolne hale sportowe i pozwoli trenować młodym piłkarzom przez cały rok. Będzie również udostępniana komercyjnie.

– Po tej stronie Wisły nie ma takiego boiska – podkreśla Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika. – Obiekt będzie wykorzystywany nie tylko dla potrzeb klubu, ale również pod wynajem. Szacujemy, że zyski z niego mogłyby pokryć koszty funkcjonowania naszej szkółki piłkarskiej.

Zadaszenie nad boiskiem będzie rozkładane w sezonie jesienno–zimowym (od października do marca) i utrzymywane nadmuchem ciepłego powietrza, a na wiosnę i lato demontowane. Te tzw. pneumatyczne hale (hale z obudową pneumatyczną) są coraz częściej wykorzystywane w Polsce, jako zadaszenie kortów, boisk czy basenów.

Tego, kiedy nastąpi montaż zadaszenia do końca jeszcze nie wiadomo.

– W tym roku raczej nie uda się go postawić. Być może będzie to dopiero jesień przyszłego roku, ale na razie tego nie przesądzamy – dodaje wiceburmistrz.

Dofinansowanie z ministerstwa to kwota 1 mln zł, a koszt inwestycji może sięgać do ok. 2,5 mln zł. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here