POL-SKONE nagradza kreatywnych studentów

Nagrody pieniężne i płatny staż dla kreatywnych studentów. Sebastian Peret, Anna Drabik oraz Kacper Chmielowiec zostali laureatami IV edycji konkursu „Kreatywność kluczem do sukcesu” organizowanego przez jednego z największych pracodawców regionu lubelskiego, firmę POL-SKONE, znanego producenta drzwi i okien.
Główną nagrodą w konkursie było 5000 złotych oraz płatny staż w jednym z działów firmy. Czwarta już edycja konkursu miała znacznie większy zasięg, adresowana była bowiem do studentów Politechniki Lubelskiej, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Wydziału Technologii Drewna Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. – Od początku działalności firma POL-SKONE stara się inwestować w młode, zdolne osoby. Ten konkurs to dla nich szansa na zdobycie cennych umiejętności i znakomity start do ich przyszłej kariery zawodowej, czego przykładem mogą być laureaci konkursu z ubiegłych lat. Kilku z nich po stażu znalazło zatrudnienie w naszej firmie i jesteśmy bardzo zadowoleni z ich pracy – mówi Jan Szulżyk, prezes POL-SKONE Sp. z o.o.
W kategorii „Stworzenie oryginalnej kampanii promocyjnej dla firmy POL-SKONE, wybranego produktu lub gamy produktów” laureatami zostali studenci Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Nagrodę główną, czyli 5000 zł i płatny staż, otrzymał Sebastian Peret, student zarządzania w politykach publicznych oraz kreatywności społecznej. – W mojej głowie narodziły się trzy pomysły na kampanię. Ostatecznie zdecydowałem się zrealizować jeden z nich. Wygrana w konkursie niewątpliwie dała mi większą pewność siebie i jest dla mnie bardzo cennym doświadczeniem – powiedział zwycięzca w trakcie oficjalnego rozdania nagród w siedzibie firmy POL-SKONE.

Z kolei II miejsce i 2500 zł zdobyła Anna Drabik, studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. – Konkurs był dla mnie sprawdzianem moich umiejętności. Cieszę się, że zostałam doceniona przez specjalistów, tym bardziej, że w przyszłości chciałabym pracować w działach marketingu i promocji – mówi laureatka.
W kategorii „Opracowanie projektu drzwi zewnętrznych, antywłamaniowych lub przeciwpożarowych” organizatorzy zdecydowali ostatecznie o przyznaniu tylko drugiej nagrody w wysokości 2500 zł, którą otrzymał Kacper Chmielowiec, student architektury i urbanistyki na Politechnice Lubelskiej. – Poświęciłem wiele czasu na zgłębienie zagadnień związanych z projektowaniem drzwi. Konkurs wymagał solidnego przygotowania, ale jak widać opłaciło się. Jestem bardzo zadowolony – podsumowuje K. Chmielowiec.
Firma POL-SKONE Sp. z o. o. powstała w 1990 roku. Długoletnie doświadczenie pozwoliło na wypracowanie wielu nowoczesnych rozwiązań w produkcji drzwi i okien, co w połączeniu z wysokimi standardami wykonania gwarantuje najwyższą jakość i trwałość wyrobów. W swojej ofercie firma posiada obecnie m.in. ponad 500 modeli drzwi. Okna i drzwi POL-SKONE eksportowane są m.in. do Szwecji, Czech, Norwegii, Niemiec, Francji i na Ukrainę.
ROR