Pół tysiąca „delfinków”

Program nauki pływania dla najmłodszych uczniów podstawówek rusza w Świdniku już po raz czwarty. Tym razem skorzysta z niego ponad 530 dzieci.
Dla najmłodszych przewidziane są oczywiście lekcje pływania, ale nie tylko. W ramach programu mali pływacy spotkają się również z ratownikiem, który wyjaśni im, jak bezpiecznie przebywać nad wodą. Projekt „Świdnickie Delfinki” ruszy po raz czwarty.
– Nabór do programu już się rozpoczął. Wystarczy, że chętni wypełnią deklarację i przekażą ją do swojej szkoły. Pierwszeństwo przyjęcia na lekcje będą mieli uczniowie ze stwierdzonymi wadami postawy – mówi Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika. – W ubiegłych latach program cieszył się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych. Jestem przekonany, że w tym roku będzie podobnie.
Bezpłatna nauka pływania jest przeznaczona dla do uczniów klas I-III szkół podstawowych. Już wiadomo, że w zajęciach weźmie udział 530 dzieci, które zostaną podzielone na 54 grupy. Na każdy zespół małych pływaków będzie czekało 20 godzin lekcyjnych w basenie. Zajęcia będą prowadzone według programu opracowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, bo i z tego źródła pochodzi część pieniędzy potrzebna do sfinansowania nauki pływania. W sumie cały program będzie kosztował blisko 70 tys. zł. Prawie połowa potrzebnej kwoty będzie pochodziła z funduszy ministerialnych.
Pierwsze grupy rozpoczną zajęcia już w najbliższy wtorek (21 lutego). Kolejne wystartują w czerwcu. Ostatnia tura zajęć została zaplanowana na wrzesień. (kal)