Pół wieku „trójeczki”

Z okazji jubileuszu przedszkolna społeczność zaprosiła swoich przyjaciół i sympatyków do Miejskiego Ośrodka Kultury na niezwykłe widowisko

Występy na scenie, życzenia, upominki i tort – tak w telegraficznym skrócie wyglądały urodziny Przedszkola nr 3 w Świdniku. W tym roku placówka świętuje jubileusz 50-lecia.
– Ten jubileusz ma szczególny charakter – jest podwójny. Świętujemy nie tylko 50-lecie istnienia, ale również 20-lecie nadania naszej placówce imienia Jana Brzechwy – mówi Renata Wójcik, dyrektor Przedszkola nr 3.
Przedszkolna społeczność zadbała o to, aby obie rocznice zyskały odpowiednią oprawę. Zaprosili więc wszystkich przyjaciół i sympatyków do Miejskiego Ośrodka Kultury na niezwykłe widowisko. Organizatorzy przygotowali prezentację o początkach i działalności przedszkola.Były też występy maluchów, rodziców i nauczycieli. Nie mogło też zabraknąć wierszy autorstwa patrona placówki.
– Jesteśmy przedszkolem, pracujemy z dziećmi i dla dzieci, więc nie chcieliśmy, aby nasza uroczystość miała patetyczny czy sztampowy charakter. Myślę, że udało się osiągnąć założony cel. Duża w tym zasługa naszych rodziców, którzy są naprawdę wspaniali. Szczególne podziękowania należą się panu Pawłowi Musiałowi, który jest przewodniczącym rady rodziców – dodaje R. Wójcik.
Udział w uroczystości wzięli przedstawiciele ratusza, kuratorium oświaty, delegacje świdnickich szkół, przedszkoli i instytucji. Nie zapomniano także o byłych dyrektorach „trójki”.
– Zaprosiliśmy m.in. panią Mariannę Skowronek, która jako pierwsza pełniła tę funkcję oraz panią Małgorzatę Król, która kierowała przedszkolem w latach 1991-2006. Można powiedzieć, że obie stanowiły trzon naszego przedszkola, więc nie mogliśmy o nich nie pamiętać – dodaje R. Wójcik.
Do Przedszkola nr 3 uczęszcza obecnie 190 dzieci. Jak podkreśla dyrektor, przez wszystkie lata swojej działalności placówka nieustannie się rozwijała zarówno jeśli chodzi o metody pracy z dziećmi, jak i o zaplecze dydaktyczne i infrastrukturę.
– Nie udałoby się to, gdyby nie wsparcie i pomoc miasta. Są plany, aby w tym roku zmodernizować nasz plac zabaw oraz odświeżyć infrastrukturę z zewnątrz budynku, bo w środku warunki mamy naprawdę świetne – mówi R. Wójcik. (w)