Pół wieku w miłości

W niedzielę w Ośrodku Kultury Samorządowej w Żółkiewce miała miejsce uroczystość wręczenia medali prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za długoletnie pożycie małżeńskie. Odznaczenia odebrało 25 małżeństw z terenu gminy Żółkiewka.


Uroczystego aktu dekoracji w imieniu prezydenta RP dokonali: poseł Lucjan Cichosz (kiedyś wójt Żółkiewki), starosta krasnostawski Andrzej Leńczuk, wójt gminy Żółkiewka Jacek Lis oraz przewodniczący rady gminy Marian Kania. Wręczono legitymacje, listy gratulacyjne i kwiaty. Imprezę swoim występem uświetnił Kabaret Pod Siwym Włosem oraz Kapela Żółkiewiacy.

Medale z okazji Długoletniego Pożycia Małżeńskiego odebrali: Zygmunt i Alina Brankiewicz, Tadeusz i Anna Chudziak, Mieczysław i Krystyna Dąbscy, Kazimierz i Halina Duda, Adam i Janina Edel, Zdzisław i Teresa Gąsławscy, Stanisław i Teresa Gnyp, Marian i Krystyna Jabłońscy, Edward i Alina Kolasa, Józef i Ewa Krupa, Tadeusz i Józefa Lewczyk, Jan i Teresa Liszcz, Lucjan i Jadwiga Łoś, Stanisław i Elżbieta Majak, Tadeusz i Zuzanna Matuszczak, Kazimierz i Maria Mrowińscy, Józef i Teresa Puchala, Edward i Janina Puławscy, Stanisław i Krystyna Radeccy, Zygmunt i Stanisława Rogoś, Edward i Aleksandra Tomasik, Mirosław i Urszula Traczyńcy, Lucjan i Teodozja Wach, Edward i Krystyna Zając, Edward i Apolonia Zwolak. (kg)