Połączyć powiat z Lublinem

Wicestarosta świdnicki Waldemar Białowąs zapowiada, że jeśli wygra wybory na burmistrza, zintensyfikuje komunikację miejską pomiędzy Świdnikiem oraz innymi gminami powiatu a Lublinem. O takich możliwościach rozmawiał z prezydentem Lublina Krzysztofem Żukiem.


– Rozwój komunikacji miejskiej rozwiązałoby w części problem dojazdu dzieci do szkół oraz zatłoczonych parkingów przy świdnickich przedsiębiorstwach. Przykładem może być firma Tema, która zatrudnia 500 pracowników, z których większość codziennie ma problem ze znalezieniem wolnego miejsca do zaparkowania auta – mówi Waldemar Białowąs.

O możliwościach współpracy w zakresie stworzenia sprawniejszej komunikacji zbiorowej pomiędzy gminami powiatu świdnickiego a Lublinem Białowąs rozmawiał z Krzysztofem Żukiem. Prezydent Lublina zapewniał, że jest otwarty na budowanie siatki połączeń z sąsiednimi gminami.

– Mamy tabor, który kupujemy, a oprócz tego firmy prywatne i jesteśmy w stanie z tym potencjałem wkomponować się w system, dając tym samym szansę na obsługę komunikacyjną młodzieży i osób pracujących tak, aby mogli zostawić samochód w domu – mówił prezydent Lublina.

Rozbudowy sieci połączeń autobusowych między świdnickimi gminami a Lublinem oczekują również świdniccy przedsiębiorcy, z którymi w ubiegłym tygodniu spotkał się Białowąs.

– Trzeba stworzyć atrakcyjne warunki dla naszych przedsiębiorców, chociażby przez utworzenie komunikacji miejskiej z grupowymi przejazdami pracowniczymi czy zmniejszenie podatków, jakimi i tak znacznie wspomagają gminę. Istnieje również problem znalezienia wykwalifikowanych pracowników.

Tu doskonałym rozwiązaniem jest ścisła współpraca środowiska biznesu ze szkołami ponadpodstawowymi, aby młodzi ludzie mieli gwarancję zatrudnienia po ukończeniu wskazanego przez pracodawców kierunku. Tego oczekuje świdnicki biznes i mieszkańcy – podsumowuje spotkanie Białowąs. (w)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here