Poleciały prawka za alkohol

Czterej kierowcy z powiatu krasnostawskiego stracili prawo jazdy za kierowanie pod wpływem alkoholu – to efekt jednodniowej akcji drogówki z Krasnegostawu.

W niedzielę krasnostawska drogówka przeprowadziła akcję pod nazwą ,,Alkohol i narkotyki”. – Na terenie całego powiatu krasnostawskiego policjanci od rana prowadzili wzmożone kontrole drogowe mające na celu eliminowanie z ruchu osób, które kierują po spożyciu alkoholu lub są po użyciu środków działających podobnie do alkoholu – mówi Jolanta Babicz z krasnostawskiej policji. Kierowcy musieli się liczyć ze zwiększoną liczbą policyjnych patroli i kontroli.

– Miejmy świadomość, że każdy kierowca, który wsiada za kierownicę po spożyciu alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu, jest potencjalnym zagrożeniem dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Niestosowanie się do tych zasad rodzi poważne konsekwencje prawne, a także finansowe. Może również stać się przyczyną tragedii dla drugiego człowieka i dla nas samych – dodaje Babicz. Niestety, mimo wielu podobnych akcji i apeli, policja wciąż trafia na pijaków za kółkiem.

Podczas opisywanej akcji prawo jazdy zatrzymano dwóm kierowcom nietrzeźwym (wydmuchali powyżej 0,5 promila) i dwóm znajdującym się w stanie po tzw. użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila). Mandaty otrzymało też dwóch pijanych kierowców. – Za inne wykroczenia drogowe policjanci wręczyli w sumie 8 mandatów – podsumowuje Babicz. Na szczęście żaden kierowca nie znajdował się pod wpływem narkotyków. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here