Polewali w Rudzie-Hucie

Szesnaście drużyn, w tym jedna kobieca z Żalina oraz cztery młodzieżowe, rywalizowało w międzygminnych zawodach sportowo-pożarniczych w Rudzie-Hucie. Rywalizowano w dwóch konkurencjach, ćwiczeniach bojowych i sztafecie pożarniczej 7×50 m z przeszkodami.
Osiem jednostek reprezentowało gminę Dorohusk, natomiast z Rudy-Huty do zawodów przystąpili strażacy-ochotnicy z Żalina, Leśniczówki i Rudy. Z OSP z gminy Dorohusk zwyciężyła drużyna z Husynnego, uzyskując 107,47 pkt. Wynik ten dał jej wygraną w zawodach międzygminnych. Z jednostek z gminy Ruda-Huta najlepszą okazała się ta z Żalina. W rywalizacji młodzieżowej zwyciężyli młodzi strażacy-ochotnicy również z Żalina.
Zawody obserwowali komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie bryg. Zbigniew Raźniewski oraz przedstawiciele obu samorządów: przewodniczący Rady Gminy Dorohusk – Jan Papacz, wójt gminy Dorohusk – Wojciech Sawa, przewodniczący Rady Gminy Ruda-Huta – Piotr Śliwa, wójt gminy Ruda-Huta i zarazem prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych – Kazimierz Smal, a także radna powiatowa – Agata Radzięciak. (ptr)