Polewanie drogi

Nie tylko nowiutkiego asfaltu doczekali się mieszkańcy Łukówka w gminie Sawin. Starosta i wójt gminy zorganizowali dla nich otwarcie z pompą. Niedawno pisaliśmy, że mieszkańcy Łukówka w gminie Sawin doczekali się w końcu nowego asfaltu. Powiat, który w ubiegłym roku wyremontował niewielki odcinek we wsi, w tym roku znalazł pieniądze na remont całej drogi – od fatalnego skrzyżowania w Bukowie Małej do końca wsi i granicy powiatu chełmskiego. Łącznie ponad 4 km. A po remoncie drogi władze powiatu i gminy Sawin zorganizowały dla mieszkańców uroczyste otwarcie. Ksiądz poświecił drogę, samorządowcy i mieszkańcy przecięli wstęgę, a potem wszyscy zasiedli do stołu.
– Droga w Łukówku od dawna prosiła się o remont, odpowiedzieliśmy na prośby mieszkańców i udało się wygospodarować pieniądze – mówi Piotr Deniszczuk, starosta chełmski. – Inicjatywa uroczystego otwarcia wyszła od powiatowych radnych Huberta Wicińskiego i Andrzeja Łolika.
Starosta mówi, że to nie pierwsza i nie ostatnia taka impreza. Niedawno urzędnicy przecinali wstęgę w Chojeńcu w gminie Siedliszcze, a remontów w tym roku powiat zaplanował sporo. (bf)