Policja ostrzega przed domokrążcami

Świdniccy policjanci ostrzegają, że na terenie miasta pojawili się domokrążcy. W związku z tym apelują do mieszkańców, by ci zachowali szczególną ostrożność – uważali na to, kogo wpuszczają do mieszkania i sprawdzali, czy oferowane przez sprzedających towary rzeczywiście warte są swojej ceny.


Policjanci otrzymali sygnał, że do kilku świdnickich mieszkań zapukał ok. 50-letni, szpakowaty mężczyzna, oferujący sprzedaż czujników gazu. W internecie ceny takich urządzeń zaczynają się od 100 zł, a on proponował je w kwocie 450 zł ze specjalnym rabatem dla emerytów w wysokości 150 zł.

– To oczywiście nie musi być oszust, ale w przypadku sprzedaży bezpośredniej, oferowanej pod drzwiami naszego mieszkania zawsze warto zachować szczególną ostrożność. Sprawdźmy, czy oferent nie proponuje nam towaru po wygórowanej cenie, porównajmy inne oferty na rynku, nie ulegajmy presji czasu, jaką wywierają na nas osoby, zapewniając o okazyjnej cenie i ograniczonej czasowo promocji. Sprawdźmy, czy osoba ta dołącza do zakupionego towaru dowód zakupu, na którym widnieją dane sprzedawcy tak, abyśmy mogli ewentualnie skorzystać z 14-dniowej możliwości odstąpienia od umowy – przestrzega st. asp. Elwira Domaradzka, rzeczniczka świdnickich policjantów.

Mundurowi apelują również przed wpuszczaniem do mieszkań i domów osób nieznajomych.

– Nigdy nie wiemy, czy nie mamy do czynienia z kimś, kto chce sprawdzić, co posiadamy w domu, z kim mieszkamy i gdzie trzymamy pieniądze. Nie dajmy szansy przestępcom stać się ich ofiarą – przypominają. (w)