Policja w pełnej gotowości

Jak co roku świdniccy policjanci w ramach akcji „Znicz” czuwają nad bezpieczeństwem osób odwiedzających cmentarze. Od minionej soboty m.in. kontrolują prędkość, stan techniczny aut i trzeźwość kierowców.


W tym roku dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki wypadają w środku tygodnia, co oznacza, że okres odwiedzin grobów bliskich rozciągnie się w czasie. W związki z tym policja już od ubiegłego weekendu zwiększyła liczbę patroli na drogach i przy cmentarzach. W ramach akcji „Znicz” świdniccy policjanci zwracają szczególną uwagę na prędkość, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia osób. Sprawdzają trzeźwość kierowców oraz to, czy nie prowadzą oni pojazdu pod wpływem środków odurzających. Pod czujnym okiem policjantów znajdą się również piesi.
– Pamiętajmy też, że okres świąteczny zawsze sprzyja uaktywnianiu się złodziei, którzy wykorzystują nieuwagę oraz roztargnienie wynikające z pośpiechu i skupiania się na innych czynnościach – przypomina mł. asp. Elwira Domaradzka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świdniku. – Wychodząc z domu, sprawdźmy, czy drzwi i okna są odpowiednio zabezpieczone, a kiedy wyjeżdżamy, poprośmy sąsiadów o zwrócenie uwagi na nasze mieszkania. W podróż wyruszajmy zawsze wypoczęci, sprawnym pojazdem oraz zadbajmy o bezpieczeństwo przewożenia pasażerów. Zachowajmy ostrożność tam, gdzie występuje zwiększone natężenie ruchu pojazdów i osób.
Policjanci przypominają również, aby nie zostawiać w samochodach cennych rzeczy, a przebywając na cmentarzach, pilnować torebki czy portfela. (w)