Policja przypomina o maseczkach

Ksiądz z Orłowa Murowanego miał zapomnieć o przyjściu na umówiony chrzest i mszę, a skarga na niego miała trafić do lubelskiej Kurii. – Nic takiego nie miało miejsca – komentuje jej rzecznik, a sołtys Orłowa dodaje, że ksiądz jest nowy i chyba nie wszystkim przypadł do gustu.

Niepokojącej treści mail trafił do nas w ubiegłym tygodniu. Jego autor twierdzi, że ksiądz z Orłowa Murowanego (gmina Izbica) czasem luźno traktuje swe obowiązki. – Ludzie z parafii pisali w tej sprawie do kurii, ale nie ma odzewu. Z tego, co się dowiedziałem, to ksiądz zapomina odprawić mszę, gdy ktoś zamawia, ostatnio nawet nie przyszedł na umówiony chrzest – czytamy.

O komentarz w sprawie od razu zwróciliśmy się do ks. Adama Jaszcza, rzecznika prasowego Kurii Lubelskiej. – Do Kurii nie wpłynęły żadne skargi sugerowane w mailu, co daje do myślenia na temat wiarygodności jego autora. Kuria podejmuje działania, gdy informacja jest przynajmniej prawdopodobna – odpisał nam ks. Adam.

Ilona Siwińska, sołtys Orłowa Murowanego, podkreśla, że obecny ksiądz pojawił się w Orłowie kilka miesięcy temu. – Poprzedni był bardzo lubiany, był otwarty dla ludzi, taki swojski, przeszedł jednak na emeryturę. Nowy proboszcz jest bardziej oficjalny, nie wszystkim chyba to się podoba, więc może stąd ta skarga – tłumaczy sołtys. Siwińska ma nadzieję, że z czasem parafianie przyzwyczają się do nowego kapłana i go polubią. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here