Policjanci pod nową komendą

Od minionego piątku mł. insp. Grzegorz Hołub jest już szefem świdnickiej policji. Co prawda do jednostki wrócił już dwa miesiące temu, ale dotąd pełnił obowiązki komendanta.
Mł. insp. Grzegorz Hołub do Świdnika przyzwyczajać się nie musi, bo od dawna w nim mieszka. Z mundurem związany jest od blisko 26 lat. Swoją służbę rozpoczął od Komisariatu Policji w Lublinie. Natomiast pierwsze stanowisko kierownicze objął w Komendzie Rejonowej we Wrocławiu, skąd trafił do Świdnika. Od 2000 roku pełnił również funkcję zastępcy komendanta powiatowego w Świdniku. Później na kilka lat opuścił miasto i pracował jako wiceszef komend w Krasnymstawie, Lublinie i Lubartowie. W maju powrócił do Świdnika i zastąpił insp. Ryszarda Szklarza. Do minionego czwartku pełnił funkcję pełniącego obowiązki komendanta. W miniony piątek został oficjalnie wprowadzony na stanowisko komendanta powiatowego.
Tego samego dnia szefem jednostki powiatowej w Łukowe został insp. Ryszard Szklarz, który do końca kwietnia dowodził świdnicką policją. – Przełożeni zdecydowali o powierzeniu mi nowych zadań, a ja zdecydował się je przyjąć – mówił w kwietniu insp. Ryszard Szklarz. – Ze Świdnika na pewno zabiorę doświadczenie i dobre wspomnienia. Muszę też podkreślić, że świetnie układała mi się współpraca z władzami samorządowymi.(kal)