Policjanci oddali krew

Policjanci z Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie podzielili się najcenniejszym darem - krwią

Swoim najcenniejszym darem – krwią, podzielili się w ubiegłym tygodniu policjanci z Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Wśród nich byli młodzi funkcjonariusze, przyjęci do służby na początku stycznia br.


W lubelskim garnizonie Policji od 2005 roku działa Klub Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Obecnie zrzesza około 40 członków, którzy systematycznie oddają swoją krew.

– Wśród wielu codziennych obowiązków służbowych mundurowi znajdują czas na pomoc osobom potrzebującym. Wielokrotnie mają styczność z ofiarami różnych nieszczęśliwych zdarzeń. Wiedzą, że szybka i sprawna pomoc może uratować życie. Oddawanie przez funkcjonariuszy krwi to jeden z pięknych wymiarów służby na rzecz społeczeństwa. Pamiętamy, że nasza krew może uratować komuś życie. Miejmy nadzieję, że zaangażowanie krwiodawców będzie przykładem i zachętą dla innych, by w ten sposób nieść pomoc potrzebującym – mówi młodszy aspirant Kamil Karbowniczek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Krwiodawcą może być każda zdrowa osoba w wieku od 18 do 65 lat i wadze powyżej 50 kg. Przed oddaniem krwi przechodzi się badanie. Po nich lekarz ostatecznie decyduje czy kandydat może oddać krew. Cała procedura jest bardzo restrykcyjna, chodzi przede wszystkim o zapewnienie bezpieczeństwa zarówno dawcy jak i personelowi. Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne. (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here