Policjanci oddali krew dla kolegi

Krasnostawscy policjanci wzięli udział w akcji oddawania krwi dla asp. Tomasza Bednarza. Funkcjonariusz, na co dzień służący w KSP w Warszawie, został potrącony przez samochód i przebywa w śpiączce.

Stan aspiranta jest ciężki i potrzebną dla niego krew oddali policjanci z Krasnegostawu, ich rodziny oraz mieszkańcy Wólki Orłowskiej, rodzinnej miejscowości Tomasza Bednarza. – Lekarze opiekujący się Tomkiem apelowali, że potrzebna jest dla niego krew. Na odzew nie trzeba było długo czekać. Z pomocą ruszyli mieszkańcy jego rodzinnej miejscowości, a także funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie. Niektórzy przyjechali z rodzinami, aby jeszcze bardziej pomóc potrzebującemu koledze. Krew oddawali nie tylko mundurowi, ale także ich żony i znajomi. Wszystkim przyświecał jeden szczytny cel: pomóc Tomkowi – opowiada Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji.
Przypomnijmy. Do wypadku doszło o 3.00 w sobotę, 5 sierpnia, w Wólce Orłowskiej. Na drodze krajowej nr 17 osobowy Volkswagen prowadzony przez 21-letniego obywatela Ukrainy potrącił 34-letniego mężczyznę. Szybko okazało się, że poszkodowany to właśnie asp. Tomasz Bednarz. Kierowca był trzeźwy. (k)