Policjanci ratują potrzebujących

Nadszedł czas, w którym temperatura spada poniżej zera. To trudny okres zwłaszcza dla osób bezdomnych, starszych czy samotnie mieszkających. Krasnostawscy dzielnicowi, jak co roku, kontrolują opuszczone budynki i miejsca, gdzie mogą przebywać ludzie potrzebujący pomocy.

W okresie jesienno-zimowym temperatura często spada poniżej zera, zwłaszcza nocą. Niesie to ze sobą ogromne zagrożenie dla bezdomnych czy osób, które z różnych przyczyn nie mają schronienia ani środków do życia. – Taka sytuacja może spotykać też osoby nieporadne życiowo, starsze, schorowane lub mieszkające samotnie. Aby zapobiec ewentualnym tragediom krasnostawscy dzielnicowi w trakcie wykonywanych zadań służbowych kontrolują opuszczone budynki i miejsca, w których mogą przebywać osoby narażone na wychłodzenie i potrzebujące pomocy – dodaje.

W celu zapewnienia odpowiedniej pomocy najbardziej potrzebującym, policja jest w stałym kontakcie z innymi służbami i lokalnymi ośrodkami pomocy społecznej. – Pamiętajmy, że również naszym obowiązkiem jest troska o życie drugiego człowieka, dlatego nigdy nie przechodźmy obojętnie obok osoby potrzebującej, która śpi na ławce w parku czy wydaje się nam być pod działaniem alkoholu.

Zwracajmy uwagę na osoby nieporadne, przebywające w pustostanach, samotnie mieszkające. Możliwe, że potrzebują naszej pomocy. Wykażmy się odrobiną życzliwości i sprawdźmy, czy nasz sąsiad, który mieszka sam, niczego nie potrzebuje. Czasami tylko jeden telefon może komuś uratować życie. Zgłoszeń możemy dokonywać nawet w sposób anonimowy. Wystarczy zadzwonić na nr alarmowy 112 – podsumowuje Babicz. (k)