Policjanci udaremnili samobójstwo

Błyskawicznie podjęta przez funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Żółkiewce interwencja, pozwoliła uniknąć tragedii. Mundurowi uratowali kobietę, która była w złym stanie psychicznym i chciała odebrać sobie życie.

W środę, 24 marca, około godziny 9.00 dyżurny krasnostawskich policjantów otrzymał informację, że 67-letnia kobieta zamierza odebrać sobie życie. – Ze zgłoszenia wynikało, że miała zabrać ze sobą sznur i skierować się do pobliskiego lasu – mówi Jolanta Babicz, rzecznik krasnostawskiej policji. W związku z możliwością zagrożenia jej życia, dyżurny natychmiast powiadomił podległe patrole.

– Na miejsce błyskawicznie dotarli policjanci z Posterunku Policji w Żółkiewce, którzy dzięki znajomości terenu znaleźli opisywaną kobietę w momencie, kiedy wchodziła do lasu, niosąc ze sobą zwinięty sznur – dodaje. Funkcjonariusze, st. sierż. Jakub Frącek i sierż. Paweł Jarmosz, zaopiekowali się roztrzęsioną 67-latką. Policjanci wezwali na miejsce załogę karetki pogotowia. Chwilę później mieszkanka powiatu krasnostawskiego trafiła pod opiekę lekarską. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here