Policjant potrzebuje osocza ozdrowieńców

Pomagał innym, teraz sam potrzebuje pomocy. Aspirant sztabowy Rafał Kasiborski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie jest w bardzo ciężkim stanie. Choruje na COVID-19 i walczy o życie. Jeżeli jesteś w grupie ozdrowieńców, oddaj osocze i pomóż choremu funkcjonariuszowi wrócić do zdrowia – apelują lubelscy policjanci.


– Nasz kolega asp. szt. Rafał Kasiborski potrzebuje pomocy. Zaraził się wirusem Covid-19 i w ciężkim stanie przebywa pod opieka lekarską w jednym z lubelskich szpitali. Zwracamy się do osób, które przeszły zakażenie wirusem COVID-19 i spełniają kryteria do oddawania osocza jako ozdrowieńcy, by zgłosili się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.

Oddając osocze mogą uratować życie policjanta – prosi o pomoc w imieniu lubelskiej Policji komisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP Lublin. – Podczas oddawania osocza należy podać imię i nazwisko Rafała – dla niego potrzebujemy grupy krwi BRh+. Oddać można osocze także innej grupy krwi – wówczas potrzebujący będzie mógł liczyć na właściwe osocze od innego dawcy.

Terapia osoczem może uratować życie pacjentom chorym na koronawirusa. Bardzo prosimy o pomoc! Jeżeli jesteś w grupie ozdrowieńców, oddaj osocze i uratuj życie Rafała lub innych chorych – dodaje. (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here