Policyjna kontrola z lotu ptaka

W dwie i pół godziny policyjny dron ujawnił 13 wykroczeń na drogach powiatu krasnostawskiego. Kierowcy byli mocno zaskoczeni mandatami.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego krasnostawskiej policji prowadzili w ostatni wtorek działania prewencyjne na krajowej „siedemnastce”. – Przy wsparciu funkcjonariuszy z Lublina, za pomocą drona wyłapywali kierowców, którzy nie stosowali się do przepisów ruchu drogowego – mówi Jolanta Babicz, rzecznik KPP w Krasnymstawie. Wystarczyło dwie i pół godziny akcji by mundurowi ujawnili aż 13 wykroczeń. Zdecydowana większość z nich dotyczyła wyprzedzania w miejscu, gdzie jest to niedozwolone. – Czterech kierujących rozmawiało podczas jazdy przez telefon komórkowy trzymany w ręce. Byli także tacy, którzy prowadzili pojazd bez zapiętych pasów bezpieczeństwa lub w ogóle ignorowali znak drogowy B-20, czyli „stop” – dodaje Babicz.

Efektem wtorkowych działań krasnostawskiej drogówki było 11 mandatów. Niektórzy z kierujących byli bardzo zdziwieni w momencie zatrzymania ich przez patrol, byli pewni, że nikt nie zauważył popełnianych przez nich przewinień. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here